Tag - kredyt

Entries feed - Comments feed

Kredyty gotówkowe – jak tym mądrze zarządzać?

Reklamy pojawiają się w radiu, telewizji, Internecie, a nawet w poczcie e-mail. Odnoszą się one do chwilówek, pożyczek gotówkowych i wielu innych. Niezależnie od nazwy, te małe, krótkoterminowe pożyczki o wysokim oprocentowaniu zwykle mają bardzo wysoką cenę. Dlatego zanim podpiszesz pożyczkę musisz wiedzieć kilka ważnych rzeczy – bo w tym przypadku. RRSO opiera się na kilku rzeczach, w tym:

Continue reading...

Czym się różni kredyt hipoteczny od pożyczki pod zastaw domu?

Kredyty hipoteczne i pożyczki pod zastaw domu to dwa sposoby zaciągnięcia pożyczki, które obejmują zastaw domu pod zastawem lub zabezpieczeniem zadłużenia: pożyczkodawca może ostatecznie zająć dom, jeśli nie dotrzyma spłaty. Chociaż oba typy pożyczek mają to ważne podobieństwo, istnieją między nimi różnice. Konsumenci powinni zrozumieć swoje opcje, pożyczając pieniądze w stosunku do wartości domu.

Kredyty hipoteczne

Kiedy ludzie używają terminu „kredyt hipoteczny”, zwykle mówią o tradycyjnym kredycie hipotecznym, w którym instytucja finansowa, jak bank, pożycza pieniądze pożyczkobiorcy na zakup rezydencji. W większości przypadków bank pożycza do 80% szacowanej wartości domu lub ceny zakupu, w zależności od tego, która z tych wartości jest niższa. Na przykład, jeśli kupujesz dom o wartości 200 000 zł, masz prawo do kredytu hipotecznego w wysokości do 160 000 zł; sam musisz zorganizować pozostałe 40 000 zł. Niektóre kredyty hipoteczne, takie jak kredyty hipoteczne rządowe, pozwalają dostarczyć znacznie mniej niż to tradycyjne 20% zniżki, o ile płacisz za ubezpieczenie kredytu hipotecznego.

Continue reading...