Jeśli jednak spłacisz ponad 8 000 złotych w dowolnym okresie 12 miesięcy, pożyczkodawca może pobierać odszkodowanie (chociaż kwota, jaką kredytodawca może pobierać, jest ograniczona przez prawo).

Pożyczki osobiste - wady

Pożyczki osobiste mają wyższe oprocentowanie niż inne formy pożyczek, zwłaszcza jeśli chcesz pożyczyć mniejsze kwoty. Ponieważ stopa procentowa może zmniejszyć więcej pożyczyć, możesz być skłonny do wykupienia większej pożyczki niż potrzebujesz. Większość banków nie pożyczy mniej niż 1000 na krócej niż 12 miesięcy. Więc może skończyć pożyczyć więcej niż potrzebujesz, lub może sobie pozwolić.

Co to jest okres wypożyczenia pożyczki osobistej?

Masz 14 dniowy okres odstąpienia od daty podpisania umowy kredytowej lub otrzymania kopii umowy, w zależności od tego, co nastąpi później. Jeśli anulujesz, masz do 30 dni na zwrot pieniędzy. Odsetki można pobierać tylko za okres, w którym otrzymałeś kredyt - wszelkie dodatkowe opłaty muszą zostać zwrócone.

Na co uważać jeśli chodzi o pożyczkę osobistą?

Prawdopodobnie nie można reklamować stopy procentowej. Tylko połowa osób, które ubiegają się o pożyczkę, powinna uzyskać taką stawkę lub lepiej - ale to może oznaczać, że połowa płaci więcej.

Jeśli Twoja ocena kredytowa jest mniejsza niż idealna, możesz zostać przyjęta do pożyczki, ale obciążona znacznie wyższą stopą procentową. Poproś kredytodawcę o ofertę przed złożeniem wniosku.

Jak sprawdzić raport kredytowy?

Niektóre osobiste pożyczki mają zmienną stopę procentową. Jeśli tylko jesteś w stanie sobie pozwolić na początkową spłatę, powinieneś unikać tego rodzaju pożyczki w przypadku, gdy idą w górę. Zwróć uwagę na wszelkie opłaty, które powodują, że pożyczka będzie droższa. Upewnij się, że je uwzględnisz, kiedy obliczasz, ile kredytu będzie cię to kosztować. Pomyśl starannie przed zaakceptowaniem jakiegokolwiek ubezpieczenia w zakresie płatności jaki, twój kredytodawca próbuje Ci sprzedać. Jest to ubezpieczenie, które pokrywa spłatę pożyczki w razie wypadku, chorych, niezdolnych do pracy lub utraty pracy.