Bardzo pomocną opcją w takim przypadku będzie dla nas porównanie takich kredytów refinansowych, a z porównywarki można obecnie skorzystać na wielu stronach internetowych. W ten sposób dowiemy się, która konkretnie oferta jest nam najbardziej przyjazna. Taki kredyt gotówkowy pomoże nam uniknąć płacenia kilku rat w ciągu miesiąca, a zastąpić to jedną, zdecydowanie niższą, co odczujemy z pewnością w naszym budżecie domowym. Jeśli mamy więc jakieś problemy finansowe, i jesteśmy w stanie stwierdzić, że za miesiąc nie będzie nas stać na opłacenie kilku rat przy naszych kredytach, warto wtedy zdecydować się na kredyt refinansowy. W swoich placówkach banki chętnie udzielą nam wszystkich potrzebnych informacji w tym zakresie, a ostateczna decyzja będzie zależała od nas samych oraz od naszej dogłębnej analizy. Trzeba jednak ocenić najpierw swoją zdolność kredytową, bo nie zawsze zdarzy się tak, że stać nas na zaciągnięcie tego typu kredytu.

Niekiedy banki poproszą nas o podżyrowanie kredytu refinansowego, ale nie należy się tutaj zbytnio martwić, gdyż jest to dla nich swego rodzaju zabezpieczenie. Każdy kredyt gotówkowy wiąże się z ryzykiem jego niespłacenia, więc bank musi zapewnić sobie to, że pożyczone pieniądze odzyska w jak najszybszym czasie. Kredyt refinansowy to jednak dobry wybór dla starszych osób, które mają na swoim koncie kilka kredytów i jest to dla nich sytuacja niezwykle męcząca. Wtedy można bez problemów zaciągnąć kredyt o którym mowa wyżej, co pozwoli nam na płacenie jednej raty miesięcznie, i to dość niskiej.

Nie da się jasno określić tego, ile konkretnie będzie wynosiła rata takiego kredytu, o wszystkich tego typu informacjach dowiemy się na miejscu, a banki przedstawią nam najlepsze oferty z tych, które znajdują się w ich arsenale. Trzeba mieć jednak na uwadze to, że kredyt refinansowy zaciągany jest zwykle na dłuższy okres czasu, ponieważ dogodniejsza jest dla nas rata takiego kredytu.